Gündem

Hakkımda

Hakkımda

29 Temmuz 1965 yılında Antalya'da dünyaya geldim.

İlkokulu Antalya Namık Kemal İlkokulu'nda, ortaokulu Antalya Merkez Ortaokulu'nda tamamladım. Lise eğitimim için Antalya Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü’ne birincilikle kabul edilerek bu okuldan derece ile mezun oldum. Mesleki eğitimimin devamı için Akdeniz Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nü tercih ederek yine lise yıllarında olduğu gibi buradan da bölüm birincisi olarak mezun oldum.

İş hayatıma ilk olarak öğrencilik yıllarım boyunca yaz aylarında babamın sanayideki iş yerinde çırak olarak başladım. Daha sonra 1987 yılında üniversiteden mezun olmamın ardından yine sanayide yedek parça ticareti yaparak devam ettirdiğim iş hayatımı, babamın kurduğu şirket olan Çetin Motor Yenileme'yi 1999 yılında devralarak sürdürdüm. Firmamızda sektörde her zaman önde gelen bir şirket olma amacıyla yaptığımız çalışmalarımız ile GMY Çetin Motor Yenileme bugüne kadar ülke çapında birçok başarı kazanmıştır.

Bunun yanında 2015 yılında İstanbul'da bir otomatik şanzıman yenileme firmasının ortağı olarak yine otomotiv sektöründe farklı alanlarda çalışmalarımı sürdürmekteyim.  

Doğduğum ve büyüdüğüm Antalya'nın bir aşığı olarak kentin her anlamda ileri gitmesi ve dünyaya örnek bir kent olması için her zaman istekli oldum. Bu konuda sivil toplumun gücüne ve etkinliğine olan inancımla Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na 1999 yılında yapılan seçimlerin ardından sektörümü temsilen adım attım. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda Meslek Komitesi Üyeliği, Bütçe Komisyonu Üyeliği, Ulaşım Komisyonu Üyeliği, Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Ardından 2015 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve geldim. 2018 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığına layık görmelerinin ardından Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak da olarak da görev aldım. 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2022 yılında yapılan seçimlerinde YSK kararı ile görev sürem tamamlanmış olup konu ile ilgili hukuki süreç halen devam etmektedir. 

1989 yılında eşim Feray ile dünya evine girdim. Mehmet adında bir oğlumuz ve İpek adında bir kızımız bulunmakta. Makine Mühendisi oğlum Mehmet, bugün Çetin Motor Yenilemenin 3'üncü kuşak temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürmekte. Kızım İpek ise İstanbul'da Bilgi Üniversitesi'nde eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda Davut Poyraz adında bir torun sahibiyim.   

Aldığım görevler

  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği
  • TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği
  • TOBB Türkiye Turizm Meclisi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği
  • TOBB Otomotiv Meclisi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği
  • TOBB Seyahat Acenteleri ve Rehberler Sektör Meclisi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği
  • TOBB Dijital Dönüşüm Çalışmaları Kurul Üyeliği
  • TOBB Turizm Kurulu Kurul Üyeliği